Historia Klubu Sportowego MSM

   Drużyna piłki nożnej powstała  samoczynnie zorganizowana przez samą młodzież z osiedla Konstytucji 3 Maja w Sulechowie. W skład weszli  młodzi mieszkańcy tego osiedla. Było to w roku 2004 i trwało do 2006 roku. Po odniesieniu, przy wielkim zaangażowaniu rodziców,  kilku sukcesów, narodziła się myśl o znalezieniu osób mogących wspomóc i utrzymać drużynę. Były to ciężkie czasy, drużyna nie miała nic,  nawet dobrej piłki do gry, gdyby nie rodzice niektórych zawodników i życzliwych sąsiadów, chłopcy nie mogli by w ogóle grać. To się radykalnie zmieniło, gdy ich usilne starania o grę zauważył Prezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z tego osiedla Jan Rerus.

   Decyzją Zarządu MSM Spółdzielnia w roku 2005 objęła patronatem drużynę piłki nożnej. Zebranie Przedstawicieli członków MSM w dniu 28.02.2006 roku podjęło decyzję o patronacie i utrzymywaniu drużyny. Od tego czasu młodzież wyposażano w niezbędne stroje i sprzęt oraz regulowano opłaty - wpisowe za turnieje. Z ramienia Zarządu Spółdzielni, jako opiekuna i kierownika drużyny, wyznaczono Członka Zarządu pana Bernarda Ruszczyńskiego, który prowadzi drużynę młodzieży po dzień dzisiejszy. W 2007 roku młodzież otrzymała od Spółdzielni własne pomieszczenia "Klub sportowy", który wykorzystywany jest na cele szkoleniowe oraz jako szatnia. W 2008 roku doposażono pomieszczenia Klubu dając w ten sposób pełną możliwość ich wykorzystania.

   Drużyna brała udział we wszystkich turniejach rozgrywek organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sulechowie. Do osiągnięć drużyny, która przyjęła nazwę MSM (od Spółdzielni) należą między innymi: dwa pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach corocznych w okresie wakacji dla młodzieży osiedlowej z całego Sulechowa i Mozowa. Ponadto pierwsze, czwarte i w 2008 roku trzecie miejsce w rozgrywkach organizowanych w okresie ferii zimowych oraz drugie miejsce w rozgrywkach organizowanych przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie. W rozgrywkach Wakacyjnej Ligi Szóstek Piłkarskich 2008 roku organizowanych przez OSiR i MSM brało udział sześć drużyn osiągając wyniki:

 1. MSM Sulechów II  I miejsce, 27 pkt, 59 strzelonych bramek;
 2. Super Gumisie      II miejsce, 22 pkt, 52 strzelonych bramek;
 3. MSM Sulechów   III miejsce, 19 pkt, 40 strzelonych bramek;
 4. ZIPY OKR            IV miejsce, 12 pkt, 28 strzelonych bramek;
 5. G6 Sportclub         V miejsce,   7 pkt, 21 strzelonych bramek;
 6. Dżołk                  VI miejsce,   1 pkt, 20 strzelonych bramek.

 
Najlepsi strzelcy:

 1. Marek Mansfeld - 30 bramek,
 2. Mariusz Motyl - 27 bramek,
 3. Szymon Joński - 16 bramek,
 4. Grzegorz Piątek - 14 bramek,
 5. Paweł Gorzelany - 12 bramek,
 6. Patryk Kokot - 11 bramek,
 7. Mateusz Joński - 8 bramek,
 8. Michał Krzyśko - 8 bramek,
 9. Wojciech Wolski - 8 bramek,
 10. Łukasz Dąbrowski - 5 bramek.

Bernard Ruszczyński - opiekun drużyn MSM

   Po zakończonej Wakacyjnej Lidze Szóstek Piłkarskich, drużyna MSM brała udział w kolejnych halowych rozgrywkach futsalowych Sulechowskiej Ligi Piłki Nożnej 2008/2009. W meczach zmagali się zawodnicy dziesięciu zespołów, wśród których nasza drużyna MSM ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Warto dodać, że w rozgrywkach wiosennej ligi 2009, które odbyły się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie  również nie zabrakło walecznego zespołu MSM. Na 12 drużyn biorących udział w turnieju, nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce, a tym samym po raz pierwszy w historii swej działalności, wygrali wszystkie mecze w rundzie rozgrywek oraz wszystkie mecze w rundzie playoffs, w której z kolei brało udział 8 zespołów.      

   Sukces drużyny MSM zawdzięczamy następującym zawodnikom i ich kierownictwu: Rafał Murkowski, Rafał Skibiński, Przemysław Dąbek, Mateusz Samborski, Paweł Benysek (kapitan drużyny), Michał Krzyśko, Michał Kędziora, Michał Walent, Mateusz Włosek, Mariusz Motyl i Michał Greszczyk, Julian Kozłowski (opiekun drużyny), Jan Rerus (prezes i sponsor drużyny MSM), Bernard Ruszczyński (organizator).